12. okt

Šarkany

Ahoj Jeseň!

Kamaráti, neviem ako vy ale ja zbožňujem všetky ročné obdobia. Každé má svoje čaro a je svojim spôsobom výnimočné. Jeseň je farebná, hravá a tak trošku aj tajomná. Nezdá sa vám?

Koruny stromov zaodie do nádherných farieb a všade po zemi vo vetre tancujú veselé kôpky lístia, ktoré veľmi rada naháňam, a tiež z nich vytváram koláže a obrázky pre mojich blízkych.

Avšak, ešte lepšie sú gaštany! Gaštany sú skvelé, pretože sa z nich dajú vyrobiť milé postavičky a zvieratká, ktoré poslúžia ako parádne darčeky pre všetkých, ktorých ľúbim…

Úplne najlepšie na jeseni sú však nezbedné šarkany! Kamaráti, skúšali ste už nejakého zmajstrovať? Je to veľmi jednoduché a zažijete pri tom veľa zábavy.

Jedinou nevýhodou tohto ročného obdobia je asi tma, ktorá prichádza akosi priskoro, a preto som sa rozhodla, že vám prezradím, ako si môžete dlhé jesenné večere spríjemniť. Upečte si šarkany! Čo vy na to?

sunroot-sarkan

Nebojte sa, nemyslím papierové, ale chrumkavé šarkany z lístkového cesta!

Na pečené šarkany budete potrebovať:
1 plát lístkového cesta
250g jemného tvarohu bez hrudiek
1 BIO vanilkový puding
1 žĺtok
3 lyžice bio topinamburového sirupu

Lístkové cesto rozdeľte na približne 6 štvorcov rovnakej veľkosti. Každý štvorček preložte na polovicu tak, aby vám z neho vznikol trojuholník. Nožíkom alebo vykrajovacím kolieskom urobte cca 1cm od okrajov trojuholníka zárezy, ale dávajte pozor, aby sa na vrchole nestretli.

14699746_10154608759999246_374670207_n

Následne trojuholník rozložte a voľné okraje preložte cez seba tak ako na obrázku. Je to veľmi jednoduché!

Tvaroh dôkladne vymiešajte s pudingovým práškom a topinamburovým sirupom, ktorý je skvelou a zdravou náhradou rafinovaného cukru.

Šarkany natrite vaječným žĺtkom a do stredu každého z nich dajte bohatú lyžicu tvarohovo-pudingovej plnky. Pečte do zlatista vo vyhriatej rúre na papieri na pečenie. Tváričku vytvoríte z ovocia podľa chuti. Čučoriedky, či menšie hrozienka poslúžia ako oči a z jabĺčka, slivky, či mandarinky vytvarujte ústočká.

Veľa zábavy a dobrú chuť vám praje,

*S

[row ]

[col span=“1/3″ ]

topinamburky-horka-coko-sunroot

[/col]
[col span=“2/3″ ]

Môj tip: Ako očká môžete použiť aj naše topinamburky v horkej čokoláde, ktoré nájdete na našom e-shope!

[/col]

[/row]

[section bg=“https://sunroot.eu/wp-content/uploads/2016/07/topinambur-farba.jpg“ title=““ padding=“30px“ parallax_text=“0″ parallax=“0″ margin=“0px“]

Spoznajte bio produkty plné zdravia a víťaznej energie!

[button size=“medium“ style=“primary“ text=“Vstúpiť“ link=“https://sunroot.eu/shop/“ target=““]

[/section]