12. okt

Šarkany

Ahoj Jeseň!

Kamaráti, neviem ako vy ale ja zbožňujem všetky ročné obdobia. Každé má svoje čaro a je svojim spôsobom výnimočné. Jeseň je farebná, hravá a tak trošku aj tajomná. Nezdá sa vám?

Koruny stromov zaodie do nádherných farieb a všade po zemi vo vetre tancujú veselé kôpky lístia, ktoré veľmi rada naháňam, a tiež z nich vytváram koláže a obrázky pre mojich blízkych.

Avšak, ešte lepšie sú gaštany! Gaštany sú skvelé, pretože sa z nich dajú vyrobiť milé postavičky a zvieratká, ktoré poslúžia ako parádne darčeky pre všetkých, ktorých ľúbim…

Úplne najlepšie na jeseni sú však nezbedné šarkany! Kamaráti, skúšali ste už nejakého zmajstrovať? Je to veľmi jednoduché a zažijete pri tom veľa zábavy.

Jedinou nevýhodou tohto ročného obdobia je asi tma, ktorá prichádza akosi priskoro, a preto som sa rozhodla, že vám prezradím, ako si môžete dlhé jesenné večere spríjemniť. Upečte si šarkany! Čo vy na to?

sunroot-sarkan

Nebojte sa, nemyslím papierové, ale chrumkavé šarkany z lístkového cesta!

Na pečené šarkany budete potrebovať:
1 plát lístkového cesta
250g jemného tvarohu bez hrudiek
1 BIO vanilkový puding
1 žĺtok
3 lyžice bio topinamburového sirupu

Lístkové cesto rozdeľte na približne 6 štvorcov rovnakej veľkosti. Každý štvorček preložte na polovicu tak, aby vám z neho vznikol trojuholník. Nožíkom alebo vykrajovacím kolieskom urobte cca 1cm od okrajov trojuholníka zárezy, ale dávajte pozor, aby sa na vrchole nestretli.

14699746_10154608759999246_374670207_n

Následne trojuholník rozložte a voľné okraje preložte cez seba tak ako na obrázku. Je to veľmi jednoduché!

Tvaroh dôkladne vymiešajte s pudingovým práškom a topinamburovým sirupom, ktorý je skvelou a zdravou náhradou rafinovaného cukru.

Šarkany natrite vaječným žĺtkom a do stredu každého z nich dajte bohatú lyžicu tvarohovo-pudingovej plnky. Pečte do zlatista vo vyhriatej rúre na papieri na pečenie. Tváričku vytvoríte z ovocia podľa chuti. Čučoriedky, či menšie hrozienka poslúžia ako oči a z jabĺčka, slivky, či mandarinky vytvarujte ústočká.

Veľa zábavy a dobrú chuť vám praje,

*S

[row ]

[col span=“1/3″ ]

topinamburky-horka-coko-sunroot

[/col]
[col span=“2/3″ ]

Môj tip: Ako očká môžete použiť aj naše topinamburky v horkej čokoláde, ktoré nájdete na našom e-shope!

[/col]

[/row]

[section bg=“https://sunroot.eu/wp-content/uploads/2016/07/topinambur-farba.jpg“ title=““ padding=“30px“ parallax_text=“0″ parallax=“0″ margin=“0px“]

Spoznajte bio produkty plné zdravia a víťaznej energie!

[button size=“medium“ style=“primary“ text=“Vstúpiť“ link=“https://sunroot.eu/shop/“ target=““]

[/section]

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.