11. jan

RECAP 2016 alebo ako utopiť Peťa Sagana

Nový rok je ideálnym časom zamyslieť sa nad rokom uplynulým alebo šanca zhodnotiť všetky pozitíva a poučiť sa z negatív. Aký bol náš rok 2016?

Jednoznačne slnečný! Farebný, veselý, zábavný, hravý a ako inak, sladký!

Vo februári sme sa zúčastnili na predstavení CyS – Cyklistickej Akadémie Petra Sagana, ktoré sa uskutočnilo v Grand Hoteli River Park v Bratislave. Na tejto milej udalosti sme pripravili pre novinárov a pozvaných hostí catering pozostávajúci z /ako inak/ topinamburových špecialít. Podávalo sa fantastické topinamburové velouté od skvelého šéfkuchára Jara Ertla, chrumkavé topinamburové fašírky s topinamburovým džemom, topinamburová nátierka a mäkulinké topinamburové rožteky. Samozrejme nechýbal náš obľúbený fitnesscup, kvitnúci topinamburový čaj a ani naša srdcovka, osviežujúca a bylinkami prevoňaná SAGANtop limonáda. Skrátka, mňamky ako jedna báseň!

img_7625

O pár týždňov neskôr si energia víťazov podmanila výživových špecialistov z cyklistického tímu Tinkoff a my sme sa stali oficiálnym dodávateľom! Na dobrotách z našej produkcie si tak mohli denne pochutnávať jazdci aj s celým realizačným tímom. O tom, že tímu sa počas uplynulej sezóny mimoriadne darilo, azda ani netreba informovať, pretože Tinkoffáci zbierali úspechy takmer na všetkých pretekoch.

img_8323

Prišla jar a okrem pro-cyklistov začali pretekať aj deti, pretože odštartoval III. ročník Detskej Tour Petra Sagana a my sme boli pri tom! Z Detskej tour sa stal fantastický projekt so skvelou myšlienkou: NIKDY SA NEVZDÁVAJ! Toto motto sa Detskej tour mimoriadne hodí, pretože jej zámerom je motivovať deti, že môžu byť čím chcú, len musia veriť a trpezlivo nasledovať svoje sny. Atmosféra bola počas všetkých kôl vskutku čarovná. Decká preukázali obrovskú bojovnosť, pevné odhodlanie a hlavne férového súťažného ducha!

20160626_123206

Počas jarných klasík sme s Vašou neskutočnou podporou famózne #saganovali  a z nášho-vášho saganovania sa stal na sociálnych sieťach doslova fenomén! O tom, že Peťo vašu podporu skutočne cítil nemožno pochybovať, pretože na jarných klasikách bol tourminátor doslova neprehliadnuteľný!

So špecialitami z topinambura ste mali možnosť zoznámiť sa aj počas Slovak Food festivalu v Bratislave, kde ste mohli ochutnať napríklad topinamburové klobásky, kašu, či osviežujúce limonády.

20160714_115839

Ihneď po skončení festivalu sme balili kufor plný topinamburových mňamiek a hor sa do Utahu za Peťom, ktorý tam práve bol na vysokohorskom sústredení v rámci prípravy na Tour de France. Na topinamburovom menu si denne pochutnávala celá výprava! Energie sme mali habadej nielen na tréningy, ale aj na aktívny relax s nádychom adrenalínu, pretože nám pasívny oddych skrátka nič nehovorí…

15967478_10154927800129246_363114594_o

V júni sme trošku zatúžili premeniť Žilinu na malý Hollywood a v priebehu jedného dňa sa nám podarilo zmajstrovať *sunroot movie, v ktorom Peťo makal ako Rocky, bojoval ako Gladiátor, bavil sa ako John Travolta, zmokol ako Spiderman, až sme ho nakoniec  takmer utopili! Bol krásny letný večer a na scénu s bozkom sme potrebovali dážď. Nuž, chopili sme sa krhieľ s vodou a v zmysle starej-známej zásady “pomôž si ako vieš”, sme ich namierili priamo na Majstra sveta, ktorý visel dolu hlavou na horolezeckých skobách z balkóna … S nami je život skrátka sladký 😉

Nasledovali Majstrovstvá Slovenska a Čiech v cestnej cyklistike, kde sme nemohli chýbať a pretekárov tu povzbudzoval aj náš veselý maskot Sunny.

img_0870

Prišiel júl a s ním aj elegantná stará dáma v podobe prestížnej Tour de France. Opäť sme #saganovali spolu s vami, zatiaľ čo Peťo rozdával fanúšikom radosť a svojimi famóznymi výkonmi tešil celý cyklistický svet.

V októbri sme sa z dúhového dresu radovali už po druhýkrát, a hneď potom sme s balíkom plným energie víťazov zavítali na charitatívne podujatie do slnečnej Kalifornie, na ktorom sa všetci prítomní mohli presvedčiť, že slnko naozaj nie je iba jedno! Peťo s Katkou prišli do Kalifornie rozdávať šťastie a vyčarovať úsmev na tvárach detí. My sme nemohli chýbať, pretože sme presvedčení, že radosť sa rodí z maličkostí a život má zmysel jedine, ak po ňom vo svete zostane o trochu viac lásky a dobra.

15966338_10154927800124246_970438833_o 15966503_10154927800089246_19253957_o

Kde jedna cesta končí, druhá začína a záver roka nám priniesol novú výzvu v podobe partnerstva s pro-cyklistickým tímom BORA-hansgrohe, z ktorého sa veľmi tešíme, pretože cítime, že zdieľame spoločné hodnoty, a to najmä úctu k prírode a lásku k aktívnemu životnému štýlu. V tíme je cítiť neskutočne priateľskú atmosféru, veľa nadšenia a radosti z cyklistiky, a preto sme hrdí, že môžeme byť jeho súčasťou!

img_1589 img_1542

Ďakujeme za všetky dobrá, ktoré nám rok 2016 priniesol a Vám naša milá *sunroot rodinka ďakujeme, že ste s nami!

[section bg=“https://sunroot.eu/wp-content/uploads/2016/07/topinambur-farba.jpg“ title=““ padding=“30px“ parallax_text=“0″ parallax=“0″ margin=“0px“]

Spoznajte bio produkty plné zdravia a víťaznej energie!

[button size=“medium“ style=“primary“ text=“Vstúpiť“ link=“https://sunroot.eu/shop/“ target=““]

[/section]

This error message is only visible to WordPress admins