Mňamky 5 - blogpost
12. jún

Moja meninová oslava

Ahojte kamaráti,

Určite aj vy máte veľmi radi oslavy tak, ako ja. Nedávno som mala meniny a pozvala som k nám zopár mojich malých kamarátov, aby sme sa zabavili a strávili spolu pekný deň.

Poriadne som sa vyparádila, pretože som chcela vyzerať ako víla a v tomto štýle som pripravila pre mojich hostí celú oslavu. Najskôr som  pre všetkých vyrobila čarovné paličky s trblietavými kamienkami a ligotavými stužkami, nafúkala som veľa balónov a povymýšľala som súťaže pre deti. 

Meninová oslava - dievčence

Naposledy som vám rozprávala o víle Topinambe, a tak ma napadlo, že nakreslím plán a poschovávam po záhrade čarovné cukríčky víly Topinamby. Každý z mojich kamarátov potom dostal výkres s náčrtom našej záhrady s indíciami, kde sa tento poklad skrýva. Verte mi, poriadne sme sa nasmiali a ponaháňali J

A veru, že sme po toľkých dobrodružstvách aj veľmi vyhladli. Prezradím vám teda, akú mňamku som pripravila pre mojich hostí 😉

Na farebné pochúťky Lesnej víly budete potrebovať:

Pochúťka lesnej víly

Najskôr si pripravte orieškový krém, namočte kešu do vody najmenej na 2 hodiny, vodu zlejte a oriešky vložte do výkonného mixéra, pridajte cca 120 ml vody, pravú vanilku, ¼ pohára topinamburového sirupu, dôkladne vymixujte na jemný krém a dajte stuhnúť do chladničky.

Na jahodovú vrstvu rozmixujte jahody s troškou topinamburového sirupu a štipkou pravej vanilky.

Na tácku rozložte malé poháriky a do každého nalejte trošku jahodovej zmesy, na ktorú naukladáte topinamburové medailóniky, pridajte krém z kešu, vrstvu medailónikov a znovu prelejte jahodovým pyré. Ozdobte kúskami jahôd a topinamburkami v ovocnej čokoláde.

P.S.: ak si chcete recept na túto mňamku zjednodušiť, tak namiesto krému z kešu môžete použiť biely jogurt 😉

Dobrú chuť, kamaráti!

Vaša,

*S

This error message is only visible to WordPress admins