09. mája

3 dôvody prečo sa zamilovať do topinambura!

Topinambur podporí imunitu a vitalitu organizmu

Najvzácnejším pokladom, ktorý topinambur ukrýva je nepochybne inulín, ktorý pôsobí ako účinné prírodné prebiotikum a napomáha tráveniu. Táto nerozpustná diétna vláknina nielenže chráni črevo pred zápalovými a nádorovými ochoreniami, ale v hrubom čreve prispieva taktiež k pomnoženiu priateľských baktérií, čím sa zvyšuje prirodzená obranyschopnosť organizmu, ktorá úzko súvisí práve s priaznivým mikrobiálnym osídlením čreva. Inulín naviac pôsobí ako prírodný antioxidant, má prirodzené detoxikačné účinky a chráni telo pred voľnými radikálmi tým, že na seba nabaľuje odpadové a toxické látky, ktoré sa dostávajú do organizmu stravou, či vplyvom životného prostredia a následne ich odvádza z tela von.
Doprajte si extra porciu živín ukrytých v unikátnom topinambure, cíťte sa skvele a buďte fit!

Topinambur zasýti a je ideálnym pomocníkom pri redukcii hmotnosti

Hľuzy topinambura sú perfektnou diétnou potravinou a pre svoju nízku energetickú hodnotu a zvyšovanie pocitu plnosti po jedle sú nenahraditeľné pre obohatenie jedálničku pri redukčných diétach. Ľahké diétne pochúťky z topinambura sú však výborné aj pre deti, a to už od prvých príkrmov. Do svojho denného menu by ich mali zaradiť aj seniori, či ľudia v rekonvalescencii po prekonaných chorobách, ale mimoriadne užitočné sú aj ako pravidelná diétna zložka výživy k aktivizácii preťaženého organizmu.
Nabite sa energiou a presvedčte sa, že zdravie naozaj chutí!

Na topinambure si môžu bez obáv pochutnať aj diabetici a celiatici

Inulín obsiahnutý v topinambure má množstvo blahodárnych účinkov na naše zdravie. Pozitívnym metabolickým efektom inulínu je pre cukrovkárov najmä skutočnosť, že nezvyšuje nároky na sekréciu inzulínu, ale znižuje hladinu cukru v krvi a glykemický index potravín, čím napomáha podpornej liečbe cukrovky.
Topinambur však predstavuje dokonalý chuťový zážitok aj pre celiatikov a pre ľudí trpiacich intoleranciou na lepok, pretože je prirodzene gluten-free, neobsahuje škroby a teda nezaťažuje trávenie. Vaše bruško sa vám odvďačí, tak hurá do kuchyne!

Ak práve uvažujete nad jarným detoxom, pripravili sme si pre vás detox balíčky, ktoré prispejú k vašej jarnej očiste.
Viac informácií nájdete na sunrootdetox.eu

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.