09. máj

3 dôvody prečo sa zamilovať do topinambura!

Topinambur podporí imunitu a vitalitu organizmu

Najvzácnejším pokladom, ktorý topinambur ukrýva je nepochybne inulín, ktorý pôsobí ako účinné prírodné prebiotikum a napomáha tráveniu. Táto nerozpustná diétna vláknina nielenže chráni črevo pred zápalovými a nádorovými ochoreniami, ale v hrubom čreve prispieva taktiež k pomnoženiu priateľských baktérií, čím sa zvyšuje prirodzená obranyschopnosť organizmu, ktorá úzko súvisí práve s priaznivým mikrobiálnym osídlením čreva. Inulín naviac pôsobí ako prírodný antioxidant, má prirodzené detoxikačné účinky a chráni telo pred voľnými radikálmi tým, že na seba nabaľuje odpadové a toxické látky, ktoré sa dostávajú do organizmu stravou, či vplyvom životného prostredia a následne ich odvádza z tela von.
Doprajte si extra porciu živín ukrytých v unikátnom topinambure, cíťte sa skvele a buďte fit!

Topinambur zasýti a je ideálnym pomocníkom pri redukcii hmotnosti

Hľuzy topinambura sú perfektnou diétnou potravinou a pre svoju nízku energetickú hodnotu a zvyšovanie pocitu plnosti po jedle sú nenahraditeľné pre obohatenie jedálničku pri redukčných diétach. Ľahké diétne pochúťky z topinambura sú však výborné aj pre deti, a to už od prvých príkrmov. Do svojho denného menu by ich mali zaradiť aj seniori, či ľudia v rekonvalescencii po prekonaných chorobách, ale mimoriadne užitočné sú aj ako pravidelná diétna zložka výživy k aktivizácii preťaženého organizmu.
Nabite sa energiou a presvedčte sa, že zdravie naozaj chutí!

Na topinambure si môžu bez obáv pochutnať aj diabetici a celiatici

Inulín obsiahnutý v topinambure má množstvo blahodárnych účinkov na naše zdravie. Pozitívnym metabolickým efektom inulínu je pre cukrovkárov najmä skutočnosť, že nezvyšuje nároky na sekréciu inzulínu, ale znižuje hladinu cukru v krvi a glykemický index potravín, čím napomáha podpornej liečbe cukrovky.
Topinambur však predstavuje dokonalý chuťový zážitok aj pre celiatikov a pre ľudí trpiacich intoleranciou na lepok, pretože je prirodzene gluten-free, neobsahuje škroby a teda nezaťažuje trávenie. Vaše bruško sa vám odvďačí, tak hurá do kuchyne!

Ak práve uvažujete nad jarným detoxom, pripravili sme si pre vás detox balíčky, ktoré prispejú k vašej jarnej očiste.
Viac informácií nájdete na sunrootdetox.eu