Prečo topinambur?

1. prírodný antioxidant

2. zvyšuje imunitu a vitalitu organizmu

3. dodáva telu energiu

4. detoxikuje organizmus

5. zlepšuje metabolizmus

6. napomáha tráveniu

7. účinné prebiotikum

8. neobsahuje lepok

9. nízky glykemický index

10. vhodný pre diabetikov

Topinambur – novodobá superpotravina

Jeruzalemský artičok, židovský zemiak, sladký zemiak – za všetkými týmito názvami sa skrýva slnečnica hľúznatá – topinambur. Jeho kolískou je stredná Amerika, konkrétne bývalé územie indiánskeho kmeňa Topinambus, podľa ktorého dostal svoje meno. Ľudia ho však poznajú oveľa dlhšie, až neuveriteľných 3 000 rokov.

Je jedna z mála rastlín, ktorá v sebe skrýva obrovskú životnú silu. Dokáže prežiť a rozmnožovať sa aj na miestach, kde iné rastliny hynú. Je to veľmi odolná, silná a dokonca múdra rastlina – z pôdy, v ktorej rastie, nenaťahuje žiadne škodliviny. Topinambur dokáže svoju fantastickú vitalitu a silu preniesť aj na ľudí. Je úžasným prírodným antioxidantom, ktorý pomáha telu detoxikovať sa a zbavovať sa škodlivých látok. Svojou silou prirodzene zvyšuje imunitu a celkovú odolnosť organizmu. Využíva sa pri prevencii a podpornej liečbe mnohých chorôb aj civilizačných ochorení.

Vyskúšajte Topinambur

sunroot-vyroba

sunroot-produkty

Surová hľuza obsahuje polysacharid inulín (približne 16%), vďaka ktorému pomáha vylúčiť z tela veľké množstvo škodlivých látok. Inulín je rastlinného pôvodu a v ľudskom tele dokáže hotové divy. Jednoduchý cukor rýchlo premieňa na fruktózu a tým dodáva telu veľké množstvo energie na dlhý čas. Preto je vyhľadávaným doplnkom pre všetkých aktívnych ľudí, športovcov, či ľudí v strese. Topinambur je vhodný aj pre ľudí s cukrovkou. Okrem toho zlepšuje metabolizmus a napomáha tráveniu, čo ocenia najmä ľudia s nadváhou či obezitou. Je navyše účinným probiotikom, neobsahuje lepok a má nízky glykemický index. Topinambur je skutočne výnimočná rastlina, obsahuje aj ďalšie biologicky aktívne látky, minerálne látky – železo, kremík, zinok, horčík, draslík, fosfor a vápnik, vitamíny skupiny B i C, pektínové látky, vlákninu, organické kyseliny a aminokyseliny.

Topinambur je nielen zdravý, ale aj veľmi chutný. Unikátne vlastnosti sa skrývajú za unikátnu chuť, ktorá z neho robí vyhľadávanú gurmánsku pochúťku vo Francúzsku, Nemecku, USA či v Rusku.

Z topinambura vlastnoručne vyrábame bioprodukty, ktoré nájdete aj v našom eshope.

Vstúpte do sveta *sunroot